MBG HomeRare Books from the Missouri Botanical Garden Library Shop  About the Project   Download   Copyright   Comments 
   Browse Titles  Browse Authors  Browse Illustrations  To Be Scanned  Search         Purchase Prints
Phytanthoza iconographia, sive, Conspectus aliquot millium : tam indigenarum quam exoticarum, ex quatuor mundi partibus longâ annorum serie indefesoque studio / à Joanne Guilielmo Weinmanno ... ; collectarum plantarum, arborum, fruticam, florum, fructuum, fungorum, &c., quae nitidissime aeri incisae, & simul diu desiderata ac recens inventa arte, vivis coloribus & iconibus, naturae aemulis, excusae & representatae per Bartholomaeum Seuterum, Joannem Eliam Ridingerum et Joannem Jacobum Haidium ... quorum denominationes characteres, Genera, Species & descriptiones ex optimis, tam priscis quam neotericis auctoribus, ordine ac serie alphabetica, cum probatissimo, usu medico, pharmaceutico, chirurgico, ac oeconomico, Latino & Germanico idiomate sincere explicantur à D. Joanne Georgio Nicolao Dieterico ... [continued by L.M. Dieterichs and A.C. Bieler].  Volume 4 of 4

Navigate through book: Introduction | VolumesBibliographic Information | View Pages | Structure | List of Illustrations | View in Botanicus

Tanacetum vulgare
Click for Enlargement
Name as Printed: a. Tanacetum crispum Steud.
Current Name: Tanacetum vulgare L.
Family: Asteraceae
Common Name: common tansy, garden tansy, tansy
Further Information:


Click for Enlargement
Name as Printed: b.Tanacetum folüs Lepidü seu Mentha corymbifera vel Costus hortensis


Click for Enlargement
Name as Printed: c.Taraxacon seu Dens Leonis Dent de Lion


Click for Enlargement
Name as Printed: d.Taraxacum minus folüs tenuiribus Pissenlit

 
Shop - Home - About - Download - Copyright - Comments

Copyright © 1995-2019 Missouri Botanical Garden. Send questions to William Ulate.